Kuidas alustada laadimist Enefit Volt Home äpiga

Palju õnne uue elektriauto laadija puhul! Meil on hea meel, et oled Enefit Volti pardal. Käesolev juhend sisaldab samm-sammult juhised, põhjalikke selgitusi ja kasulikke näpunäiteid, et sinu esimene laadimiskogemus oleks võimalikult lihtne ja sujuv.

Laadija aktiveerimine ja kasutamine

  • Lae alla Enefit Volt Home mobiilirakendus

    Esmalt installi enda nutiseadmesse Enefit Volt Home äpp. Selleks kasuta Google Play või Apple App Store linki.

  • Loo konto

    Pärast allalaadimist ava rakendus ja loo endale kasutaja. Kasutajakonto on võimalik luua nii e-posti kui olemasoleva Google’i või Apple'i konto põhjal.

    Loodud kontoga saab hiljem liita ka teisi sisselogimisvõimalusi. Näiteks, kui oled loonud konto meili teel, saad sellega ühendada oma olemasoleva Google'i või Apple’i konto.

  • Ühenda auto rakendusega

    Enefit Volt Home rakendusega on võimalik ühendada kõiki Enode listis loetletud ja tähisega „Laetuse olek” märgitud elektriautosid. Hõlpsamaks seadistamiseks ühenda laadija Enode veebilehe kaudu ja anna Enefit Volt Home rakendusele luba laadimise optimeerimiseks.

    Kui sinu elektriautot ülaltoodud listis ei ole, tuleb oluline sõidukit puudutav info, sh aku mahutavus kilovatt-tundides (kWh), sisestada äppi käsitsi. Veendu, et andmed oleksid korrektsed, kuna sellest sõltub taustal toimuvate arvutuste õigsus.

  • Ühenda laadija rakendusega

    Peale kodulaadija paigaldamist saadame sulle e-kirja aktiveerimiskoodiga. Targa juhtimise alustamiseks sisesta aktiveerimiskood rakendusse.

    Soovi korral saad ühe kasutajakonto alla lisada ka mitu laadijat. Laadija, mida soovid parasjagu kasutada, saad valida äpi avalehelt. Kõiki ühendatud laadijaid näed menüüst „Minu laadijad“ jaotise alt.

  • Vali sobiv laadimisrežiim ja alusta laadimist

    Laadimiseks on saadaval kolm erinevat režiimi: nutikas, ajastatud ja kohene laadimine. Rakenduse avalehel on kuvatud laadimisrežiim, mis on parajasti kasutuses.

    • Nutikas laadimine võimaldab optimeerida laadimisseanssi parima saadaoleva Nord Pooli börsihinna põhjal. Kui ühendasid auto läbi Enode platvormi ja aku laetuse olek on rakenduses nähtav, saab laadimisseanssi ajastada kahel moel: valides aku taseme, milleni soovid laadida või valides aja, kunaseks laadimine peab olema lõppenud. Näiteks saad seadistada, et vajad autot kell 8 hommikul ning soovid, et selleks ajaks oleks aku laetus 90%. Rakendus teeb vajalikud arvutused ja juhib laadija tööd vastavalt.

      Kui sisestasid andmed käsitsi, saad laadimise ajastada valides mitu protsenti elektrit soovid akule lisada või valides aja, kunaseks laadimine peab olema lõppenud. Näiteks kui määrad väärtuseks „Lisa kuni 50% kella 8-ks” ja sinu auto aku täituvus oli alustades 50%, siis kella 8-ks on see 100%.

    • Ajastatud laadimisel saad laadimise algus- ja lõppaja ise määrata. Laadija laeb antud tundidel nii palju kui võimalik ja ei võta arvesse börsihinda.
    • Kohene laadimine on kolmest valikust lihtsaim ja kiireim. Laadimine algab pärast aktiveerimist ning laeb kuni 100% täituvuseni nii kiiresti kui võimalik.

    Pärast sobiva režiimi valimist veendu, et laadimiskaabel oleks sõidukiga kindlalt ühendatud ja alusta laadimisseanssi rakenduses.

    Kui soovid laadimise alustamiseks kasutada RFID-kaarti, siis pane tähele, et laadija valib laadimisseansi alustamisel viimase aktiivse seadistuse, mille oled rakenduses määranud.

    Erinevate laadimisrežiimide või laadija ligipääsu jagamise kohta saad rohkem lugeda siit: Enefit Volt Home app - Google Docs 

  • Laadimise jälgimine

    Rakendusest on võimalik jälgida kogu laadimisprotsessiga seonduvat infot. Ära muretse, kui nutika laadimise valimisel algab laadimine koheselt. Laadija mõõdab iga laadimisseansi alguses 5 minutit laadimiskiirust, et arvutada välja parim võimalik ajakava nutika laadimise jaoks.

  • Laadimise lõpetamine

    Laadija lõpetab laadimise siis, kui ette antud kriteeriumid nagu laetuse tase või lõppkellaaeg on saavutatud. Kui pead laadimise plaanitust varasemalt lõpetama, puuduta RFID-kaardiga laadijat või lõpeta seanss rakenduses.

Tõrkeotsing ja levinud küsimused

Aeg-ajalt võib juhtuda, et laadimine ei kulge nii nagu plaanitud. Õnneks on igale olukorrale olemas lahendus. Järgnevalt oleme välja toonud mõned levinumad küsimused, mis laadimisel tekkida võivad ja selgitame, mida nende lahendamiseks teha.

Kui laadija ei lae teatud piirist edasi, võib põhjuseks olla autole määratud maksimaalne laadimislimiit. Kontrolli üle oma elektrisõiduki seaded, eemalda kõik limiidid ja seadista soovitud laadimisparameetrid Enefit Volt rakenduse kaudu.

Kui DLM-seade on paigaldatud, toimub laadimiskiiruse reguleerimine automaatselt vastavalt vabale võimsusele. Olukorras, kus hoone energiatarbimine on suur, võib laadimiskiirus olla madalam.

Kui laadija jaoks on piisavalt vaba voolu, aga probleem püsib, siis anna meile sellest teada aadressil info@enefitvolt.com.

Esmalt tasuks rakendusest üle vaadata nii ajastatud laadimise ja börsihinna seadistused kui määratud parameetrid. Näiteks kas kellaaeg ja soovitud laadimisprotsent oli piisav. Teise asjana tee kindlaks, kas auto poolt ei ole peal piiranguid, mis võiksid laadimist mõjutada.

Proovi laadijat taaskäivitada. Taaskäivitamine katkestab aktiivse vooluringi ja aitab taastada laadija tavapärase toimimise. Kui laadimist pole võimalik ka pärast taaskäivitamist alustada, peitub probleem tõenäoliselt laadimisseadmes. Selleks, et meie tehnikud saaksid laadijaga lähemalt tutvuda, palun võta ühendust klienditoega helistades numbrile +372 777 30 30.

Veendu, et laadimispistik ja laadimispesa oleksid puhtad. Vajadusel eemalda kogunenud lumi või mustus ja proovi uuesti. Kui probleem püsib, võta ühendust meie klienditoega numbril +372 777 30 30.